Milot Hasangjekaj » Relationships

+POST  EDIT
2 comments · Like
+BANNER 
Selected list of Milot Hasangjekaj film and TV show credits.

Self


No records found.
This topic appears in the following lists:

Post a comment:

Please login or register if you would like to continue participating in this forum.


DISCLAIMER
You are solely responsible for the comments and other content that you post. Who's Dated Who? accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.


Comment guidelines: Please be respectful to other people when making comments on this page. Bullying and abuse will not be tolerated and may result in your account being banned. Due to feedback from our user community, comments are now only available to registered users.

Posted by x3anisaa
Reply

6
yrs ago
ti je nish keni musik shum te mir

Live Comments View (new)View All Comments (1)
FamousFix content is contributed and edited by our readers. You are most welcome to update, correct or add information to this page. Update Information
Milot Hasangjekaj

Main Details

Career

Media

Publicity

Community

Features

Do you like Milot Hasangjekaj?


2,026 views

Top Contributors Today

  • sandrita0210
  • snakesstarttosing
  • OnlyHC
  • Janine64
  • Mmmhmmm

Register Here to contribute to FamousFix. Login »

Biography

Kryesisht kultivon muzikën etnike të përshtatur kohës moderne. Muzika e këtij grupi hyn në grupin e muzikës rap. Etno Engjujt me këngën "ALBANIAN" të albumit të tyre Vitamin E, të njohur në popull "ShQIPTARET" ka arritur që të jetë ndër grupet më të njohura të viteve të pas luftës.
Ata kane bere shume hite gjate ketyre viteve sa jan ne skene, nder kenget me te njohura jane:
b*tch, Albanian, Haje ni banane, Me qika me nejt, All night, Le per mu mama, Nany, Nuk e don, Sa katile, Shqiptart e bojn mas miri, kthe bileten etj

Aktivë prej: 1997- tes
Anetaret: Genc Prelvukaj dhe Milot Hasangjekaj
Pseudonimet: Gentz , Mc`M

Albumet:
1999 - Dua te jetoj me mire
2001 - The dynasty
2003 - Etno Engjujt
2005 - Vitamin E
2007 - 10she
2009 - Ethnomenon

enc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, mbaroi shkollen fillore dhe te mesme ne Prishtine.
Tani mbaruar studimet ne Fakultetin Filologjik ne degen e gjuhes shqipe po ashtu ai ka mbaruar edhe studimet ne Kolegjin unverstar Fama ne degen shkenca politike
Hobi i tij eshte futbolli, ndersa gjate kohes se lire lexon
Megjithse mjaft i ri ne moshe Genci e ka pasion ka edhe koleksionimin e gjerave te vjetra.
-Genc Prelvukaj eshte edhe kompozitori i grupit Etno Engjujt.
. Ai merret me kompozimet dhe orkestrimet e tyre si dhe me krijimin e teksteve per grupin.
Ai eshte i njohur per bashkepunimet me kengtare te njohur shqiptare si : Mad Lion, Don Arbas, Lyrical Son,Tingulli 3nt, Arta Bajrami e shume kengtare te rrymave te ndryshme qe disa prej tyre edhe i ka nxjerr ne treg qe sot jane kengtare te njohur
Ai eshteedhe producent i shume albumeve dhe eshte udheheqesh i Produksionit dhe studios GRAMAFON Etertainment qe tashme quhet Emtre Entertainment ( M3 - muzike, menaxhment, marketing.)
Perveq albumeve, ai ka krijuar shume shume ku te cilat cilat jane bere Hit-e ku dhe kane fituar cmime. Nder to eshte ajo ne festivalin "Mikrofoni i Arte", ku mori cmimin "Tendencë 2003" me kengen "Ende".

Me nje cmin tjeter (cmimin e dyte) ne te njejtin festival u nderua ne vitin 2002 me kengen "Vera" me Arta Bajramin. Genc Prelvukaj radhitet nder emrat me te suksesshme te muzikes Rep dhe Hip Hop, si ne Kosove, gjithashtu edhe ne trevat tjera ku flitet dhe degjohet muzika shqipe.

Genc Prelvukaj po ashtu ka filluar te merret dhe me politike , ku eshte kyqur ne Partine Demokratike te Kosoves [PDK].

Genc Prelvukaj ndonse si kengetare shum i njohur dhe shum i suksesshem aii njihet edhe si producent i shkelqyeshem . !
Genc Prelvukaj tani Per Tani eshte ne marrje siper me Kengetaren e re Dafina Rexhepin E cila ka bere "BOOM" Me Nihmen dhe Udheheqjen e mire te Genc Prelvukaj

Milot Hasangjekaj : ka lindur me 4 maj 1982 në Prishtinë, ku po ashtu mbaroi shkollën e mesme dhe fillore. Tani studion në Fakultetin Filozofik në Prishtinë, degën e Sociologjisë. Pas nxjerrjes së albumit, tani përqendrimi i tij kryesor janë studimet, mirëpo gjen kohë të lirë edhe për të shikuar filma, për të shëtitur si dhe për tu përkujdesur për kafe-barin e tij. Bashkë me Gencin, kanë dhënë kontribut mjaft të madh për zhvillimin e zhanrit rep dhe hip hop në Kosovë.

Snapshot

First Name
Last Name
Full Name at Birth
Milot Hasangjekaj
Age
Date of Birth
Build
Hair Color
Star Sign
Religion
Ethnicity
Nationality
Occupation Category

List of links to Milot Hasangjekaj fansites:

Join Now

Register to update information, save favorites, post photos, news stories and comments.

Already A Member?

Email


Password


Forgot Password?

This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 0.09 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2015, FamousFix