Rozana Radi » Relationships

Who's Dated Who feature on Rozana Radi including trivia, quotes, pictures, biography, photos, videos, pics, news, vital stats, fans and facts.

Do you like Rozana Radi?

8,931 views

Who is Rozana Radi dating?

Click on the photos to find out Who's Dated Who...

  • Rozana Radi Divorce Profile
  • Rozana Radi Wedding Married
  • Rozana Radi Baby Relationship
  • Rozana Radi Boyfriend "Encounter"
  • Rozana Radi Husband On-Screen

Post Your Vote

Vote Results

Mc Kresha - 1 Vote

Vote for Rozana's Top Romance


Six Degrees of Dating

Connect any two celebrities to see how closely they are linked... romantically!
(e.g. Rozana Radi)
(e.g. Justin Bieber)

Couple ProfilesDating History

View All »
Complete list of Rozana Radi relationships, listed in chronological order.

Filmography

View All »
Selected list of Rozana Radi film and TV show credits.

Acting Credits

2008
Mira (Short Film)
Mira

Self

No records found.

Post a comment:

Your Name
Login or Join to avoid entering this info

Your Email
This will not appear on the site

Comment

DISCLAIMER
You are solely responsible for the comments and other content that you post. Who's Dated Who? accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.
Who's Dated Who? content is contributed and edited by our readers. You are most welcome to update, correct or add information to this page. Update Information
Rozana Radi

Main Details

Other Details

Career

Media

Publicity

Community

Features


Top Contributors Today

  • angel_angel
  • Mishgan
  • CindyCelebs
  • Katherine_GR
  • kitty1119

Register Here to contribute to FamousFix. Login »

Rozana Radi Needs a Banner!


Snapshot

EDIT

First Name
Last Name
Full Name at Birth
Rozana Radi
Eye Color
Hair Color
Ethnicity
Nationality
Occupation Category

Biography

Ajo tashmë ka krijuar steriotipin e saj, si një vajzë pa komplekse që nuk e vret shumë mendjen se çfarë thonë apo mendojnë të tjerët.
Është aktore, këngëtare, autore tekstesh dhe ka një mijë interesa në jetë.

Mbi të gjitha i pëlqen të eksperimentojë pasi dihet, çdo gjë e re është e bukur.
Rozana Radi ka bërë bumin e rradhës me këngën “Fly” jo vetëm se kënga ishte shumë ritmke, tipike për një single vere, por edhe për faktin tjetër se Rozana me një look totalisht të ndryshuar, ngjante më seksi dhe më e bukur se asnjëherë tjetër. Ndërkohë kanë munguar lajmet nga jeta e saj private.

Tregonte shpesh në intervista që ishte vetëm prej shumë kohësh tashmë, që kur një lidhje e saj e cila zgjati jo pak, kishte marrë fund. Po me kë po shoqërohej Rozi?

Sa herë një djalë ishte në krah të saj, paparaci ynë nuk e kursente shkrepjen, ndërkohë që Rozana pohonte se nuk kishte asgjë më shumë se sa thjesht një miqësi. Po ky djali që po shihni në foto? Asnjë informacion nuk kemi se cili është.
Por të premten e kaluar, festën e “Halloween”-it Rozana Radi ka preferuar ta kalojë tek “Magic 4” në shoqërinë e këtij djaloshi. Sipas burimeve tona., Rozi e prezantonte djalin tek miqtë e saj si i dashuri, ndërkohë që nuk e dimë se sa e vërtetë është pasi nuk mundëm të marrim një prononcim prej gojës së saj.

Gjatë gjithë darkës dy të rinjtë janë zbavitur me muzikën e këndshme të lokalit, kanë kërcyer intimisht së bashku dhe kanë pirë në gotat e njëri tjetrit. Me siguri do të mësojmë diçka më shumë në javët në vazhdim
E bukur, joshese dhe me nje luk ekstravagant. Kjo eshte Rozana, e cila eshte bere mjaft e dashur per te rinjte e kryeqytetit ne menyre te vecante me kengen e saj hit, "Fol zemer, fol". Dhe ne te vertete, eshte pikerisht zemra e saj qe ka folur permes tekstit te kesaj kenge, ashtu sic ka ndodhur edhe me kenget e tjera te kenduara prej saj. Rozana ka nisur te kendoje krejt rastesisht, e nxitur nga xhaxhai i saj, kantautori i njohur Francesk Radi, te cilit i nevojitej nje vajze e re per koriste tek kenga "Mora mandolinen". Zeri i saj ishte i paperpunuar dhe vajzes bukuroshe iu desh jo pak pune per t'iu pershtatur skenes se madhe. Por hap pas hapi, Rozana arriti te shnderrohej ne nje kengetare profesioniste, me nje ze te vecante dhe nje interpretim me shume klas. Aktualisht ajo po punon me albumin e saj te dyte i cili do te titullohet "Jepi gaz". Ne tekstet e kengeve te albumit, trajtohen problemet e perditshme te te rinjve, dashurite, pasioni per telenovelat, etj. Megjithate, Rozana thote se per te kenga eshte thjesht nje pasion, nderkohe qe aktrimi do te mbetet dashuria e madhe e jetes se saj. Aktualisht ajo vazhdon studimet e larta per drame dhe eshte ne vitin e katert. Rozana eshte natyre e shkathet dhe e jeton jeten ne menyren e saj, pa u influencuar nga thashethemet apo paragjykimet e te tjereve. Ajo nuk vuan nga komplekset dhe nuk nguron te flase per ndjenjat, dashurite apo hobet e saj. I dashuri i zemres se saj tani eshte larg, por fjalet "te dua" ajo i degjon shpesh permes linjes telefonike. Rozana deshiron nje martese me nje ceremoni tejet mondane, e cila te zhvillohej ne natyre, me shume karrige dhe kuaj te bardhe. Nuk do te ishte aspak keq, nese bashkeshorti i saj i ardhshem do te vinte nga fusha e politikes, pasi politikanet me deklaratat e tyre ne sallen e Kuvendit, e argetojne shume aktoren dhe kengetaren e re. Rozana e ndien tej mase mungesen e te atit, aktorit te njohur Ferdinand Radi, i cili u nda nga jeta duke lene pas bashkeshorten dhe femijet e tij. Ajo ka nevoje te flase serish me te, t'i tregoje atij shume gjera, te debatoje per librin e fundit qe ka lexuar. Po cila eshte gjeja e pare qe do t'i thoshte ajo babait te saj, nese do te mund ta takonte edhe njehere, pas kaq kohesh ndarjeje? Me sy te perlotur dhe me buzet qe i dridhen, ajo na jep kete pergjigje: "Do t'i thosha, babi, eja me fshi lotet". Se shpejti, ne ekranet shqiptare do te transmetohet kenga me e re e Rozana Radit, ne bashkepunim me Noizy-n, me te cilin ajo ka punuar edhe me pare ne te suksesshmen "Fly". Videoklipi i cili me siguri do te jete "hot" do te punohet ne Maqedoni, do te jete shume veror dhe kengetarja premton se hiti do t'ia kaloje kenges "Fly" te veres se shkuar. "Nuk synoj te milioneret, por dua nje person qe te kete standardin tim te jeteses. Shiko, nese do te dilte ndonje tip Donald Trump, kjo do te ishte shume mire (qesh), por une mund te dashurohem edhe me ndonje kamerier", tha dje per suplementin "Summer Time" Rozana, e pyetur ne lidhje me kerkesat ndaj meshkujve. Ajo ka perfaqesuar vitin e shkuar Shqiperine ne Festivalin Ballkanik, serish se bashku me Noizy-n, ku moren edhe cmimin special, por mos mendoni se endrra e saj ne sirtar eshte pjesemarrja ne Festivalin Europian. "Sa me perket mua, festivalet e filmit i kam enderr, dua te perfaqesoj Shqiperine sic duhet ne ate q

Related News


Categories


Photo Sets


External Websites

List of links to Rozana Radi fansites:


Rozana Radi Links »

Join Now

Register to update information, save favorites, post photos, news stories and comments.

Already A Member?

Email


Password